Dostali jste za úkol naplánovat dokonalou rodinnou oslavu, a i když víte, že to bude mimořádná zvláštní příležitost, fáze plánování nejsou tak jednoduché, jak jste si původně mysleli. Naštěstí jste na tuto výzvu více než připraveni.

Ať už je to výročí diamantové svatby vašich rodičů, „kulaté narozeniny“ vaší starší sestry nebo zasnoubení vaší sestřenice, včasné plánování je tajemstvím úspěchu.

Zjistěte, co je důvodem oslavy

Jsou to narozeniny nebo významné výročí? Potřebujete dárek pro děti nebo dospělé?

Ať už plánujete jakoukoli příležitost, rozmyslete si, jaké aktivity může celá rodina dělat společně, a zeptejte se, co můžete udělat, aby byl den nezapomenutelný. Získáte tak skvělý výchozí bod pro plánování dokonalého vícegeneračního shromáždění.

Vyberte vhodné datum

Volba data, které vyhovuje všem (nebo téměř všem), je první výzva. Každý má zaneprázdněné kalendáře, takže v ideálním případě byste měli navrhovat dostupná data alespoň na šest měsíců předem. Jakmile datum zkontrolujete s oslavencem (nebo s kýmkoli, pro koho je vaše oslava určena), vytvořte hlasování, ve kterém bude každý hlasovat v den, kdy bude k dispozici. Anketa funguje opravdu dobře. Nezapomeňte včas začít vybírat dárek pro maminku či oslavence.

Zvolte místo oslavy

Než si budete moci vybrat místo k pobytu, musíte o místě přemýšlet. Může to být někde, kam jste vždy chtěli jít, místo, které je sentimentální pro vás a vaši rodinu, nebo musí být vhodné, aby mohli cestovat starší členové rodiny?

Musíte také zvážit, zda je vaše zvolené místo závislé na počasí.

Naplánujte rozpočet

Provedení předběžného průzkumu by vám mělo poskytnout přibližnou představu o rozpočtu. Nezapomeňte do rozpočtu zahrnout dárek pro tatínka, sestru nebo prarodiče.

Zjistěte, kteří členové rodiny vám budou nápomocni.

Klíčem k zabránění tomu, aby vám finance zkazily náladu, je s plánováním začít včas.