Neumíte Anglicky, nebo neznáte kvalitní web na kurzy kryptoměn? To nevadí, využijte naši aplikaci na Kurzy kryptoměn a porovnejte si své aktuální kryptoměny podle tržní kapitalizace, nebo aktuální ceny.

Co jsou to vlastně kryptoměny?

Kryptoměna je digitální nebo virtuální měna, která pro své zabezpečení používá kryptografii a má vlastní blockchain. Kvůli této bezpečnostní funkci je obtížné tuto kryptoměnu padělat. Kryptoměny (Krypto) jsou virtuální měny, které pro bezpečné finanční transakce obvykle využívají decentralizované sítě

Využívat kryptoměny můžete pomocí tkz: Peněženky – kde se kryptoměny ukládají, a lze je pak přeposílat na další peněženky, nebo za ně platit za různé služby a zboží.

Nevýhodou kryptoměn jsou určitě transakční poplatky za posílání kryptoměn na další peněženky. Tyto poplatky za transakce závisí hlavně na kryptoměně, kterou vlastníte, každá kryptoměna má různě vysoké poplatky a tyto poplatky se mění i čase s tím jak rostou síťové kapacity jednotlivých blockchainů, takže je možné, že se do budoucna budou dále snižovat a kryptoměny se tak časem stanou mnohem dostupnější pro normálního člověka, než je tomu teď.

Jak lze kryptoměny využít k obchodování?

Pokud chcete obchodovat kryptoměny, není nutné mít účet na burze nebo používat speciální peněženky. Můžete využít tkz. CFD kontrakty.

S obchodní platformou XTB můžete obchodovat CFD kryptoměn – jako jsou Bitcoin , Ethereum / Bitcoin, Ethereum, Litecoin , NEO , Ripple XRP, IOTA, Stellar, EOS, Bitcoin Cash ABC, Cardano, Tron nebo Monero – spekulacemi na pohybech jejich cen, aniž byste je skutečně vlastnili.