Využívání moderních technologií ve firmách je dnes již zcela běžnou záležitostí. Inteligentní vytěžování faktur tak u firem patří mezi vyhledávanou a hojně využívanou technologii. Automatické zpracování faktur totiž šetří firmě čas i peníze. A jaké má pro firmy vytěžování faktur přínosy?

Výhody vytěžování dat

Inteligentní vyřizování faktur na rozdíl od ručního zpracování faktur má řadu nezpochybnitelných výhod. Mezi často spatřované výhody vytěžování faktur patří zejména:

  • Úspora času

Jednou z hlavních výhod vytěžování je jednoznačně úspora času. Oproti ručnímu přepisování je totiž vytěžování faktur daleko rychlejší, jelikož se o vše stará specializovaný software. Díky tomu uspoří zaměstnancům mnoho času, který mohou věnovat jiným činnostem.

  • Zamezení chybovosti

Automatizace faktur také vede k minimalizaci překlepů v datech, částkách a dalších údajích. Na rozdíl od ručního zpracování je totiž automatizace daleko přesnější a výsledkem je kvalitnější zpracování. Vytěžování faktur je navíc intuitivní, samoučící a nepociťuje únavu.

  • Minimalizace ztráty a poškození dokladů

Účetní doklady v papírové formě jsou často náchylné ke ztrátě či poškození. Inteligentní vytěžování dat z faktur však data zabezpečí před jejich ztrátou, jelikož je elektronicky uloží do jednotného uložiště. Díky tomu tak budou dokumenty snadno dohledatelné a v bezpečí.

  • Snížení firemních nákladů a vyšší příjmy

Vzhledem k tomu, že se zaměstnanci nemusí věnovat ručnímu přepisování, tak zvládnou více klientů, na které jim při ručním zpracování dokladů nezbýval čas. Pro příjem více klientů tak není nutné přijímat nové zaměstnance, čímž se sníží mzdové náklady. Případně současnou práci zvládne méně zaměstnanců. Investice do vytěžování faktur má tak vysokou návratnost.

Kdy využít vytěžování faktur?

Vytěžování faktur je vhodné využít především v případě, že chce firma minimalizovat chyby ohledně ručního zpracování faktur a ušetřit či zjednodušit práci svým zaměstnancům. Vytěžování dat najde uplatnění také v případě, že byste rádi zpřehlednili celý proces digitalizace faktur a snížili náklady své firmy.

Chcete si vyzkoušet inteligentní vytěžování ve své firmě na zkoušku? Pak máme pro vás tip na demoverzi vytěžování faktur Redque.