Ne každý může s klidem prohlásit, že se cítí v bezpečí. Nežijeme v bezpečné době a vždy existuje mnoho rizik. Bohužel se najde mnoho lidí, kteří nemají na svém pozemku žádné bezpečnostní prvky. Investice do nich nemusí být přitom vysoká a jejich přínos je k nezaplacení. Mezi nejoblíbenější možnosti pro zvýšení bezpečnosti patří fotopasti a svou popularitou začínají překonávat i kamery.

Jak fotopast funguje?

Jedná se o nenápadné maskované zařízení, které není o moc větší než digitální fotoaparát. Zatímco kamery se umístí na dům, fotopast se umístí na strom, kde se stane prakticky neviditelnou a budete o ní vědět jenom vy. Na stromě bude vyčkávat a monitorovat váš pozemek. Nebude ho však snímat v kuse. Na svém těle má citlivé PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když se do jejího záběru dostane člověk nebo zvíře, okamžitě ho vyfotí nebo nahraje na videozáznam. Fotopasti jsou velmi spolehlivé a jelikož reagují během zlomku sekundy, je nemožné jejich záběru uniknout. Disponují neviditelný nočním přísvitem, takže dokáží pořídit kvalitní snímky i v nočních hodinách, aniž by si toho vetřelec všiml.

Fotopast si můžete plně nastavit, zejména čas, kdy má být aktivní. Může být aktivní například tehdy, když jste v práci, na dovolené nebo když jdete spát. Následně si můžete na fotopasti prohlížet záběry, které pořídila. Možná na nich nebude nic a možná na nich uvidíte zloděje, který si obhlíží váš pozemek, stalkera nebo třeba zatoulanou lesní zvěř. Pro účely ochrany majetku se vyplatí zvolit fotopasti s GSM modulem, takové fotopasti vám budou pořízené snímky okamžitě odesílat na telefon formou MMS nebo na váš email. Fotopasti nejsou drahé, jedná se o minimální investici, se kterou se konečně budete cítit v bezpečí a budete mít dokonalý přehled o tom, co se na vašem pozemku děje. Kvalitní fotopasti si můžete vybírat na Fotopast.eu.