Zbavit se nemovitosti nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Snažíte se ji prodat za co nejvyšší cenu, na druhou stranu kupující chce koupit za cenu co nejnižší. A tak se může stát, že vámi podaný inzerát na stránkách visí a nikdo se neozývá.  Naštěstí existují i jiné možnosti, jak prodat nemovitost, a přitom nemít kupce – odkup nemovitosti. Tato možnost má svá pro i proti, vyplatí se ji ale znát.

Až 90 % hodnoty nemovitosti

I když výkup pozemku nabízí slib, že dostanete až 90 % hodnoty nemovitosti, ve skutečnosti to nemusí být pravda. Pokud totiž chcete nemovitost prodat rychle, prodáte ji specializované společnosti za nižší cenu, než byste získali, kdybyste byli ochotní čekat na kupce. Obvykle se může jednat kolem 70 % hodnoty nemovitosti. Pokud někdo nabízí více, pak je to pravděpodobně proto, že vám naúčtuje jiné poplatky, díky kterým si tento marketingový trik může dovolit.

Peníze ihned

Důvodem, proč lidé do výkupu pozemku jdou, je to, že dostanou peníze ihned na ruku. Zajdete do společnosti, která se zabývá výkupem pozemků, ta si zjistí o pozemku potřebné. Podepíšete kupní smlouvu a peníze dostanete obvykle do několika dnů na účet. To se může hodit tomu, kdo peníze rychle potřebuje – například na splácení dluhů, vybavení nového domova, rekonstrukci apod. Mít peníze v ruce ihned je pro někoho lepší, než je mít v nemovitosti, která navíc může časem ztrácet na hodnotě.

Papírování

Vzhledem k tomu, že nemovitost má obvykle vysokou hodnotu, je složité také papírování. Její prodej může být zdlouhavým procesem, který se nevyplácí uspěchat. Společnosti, které se ale výkupem nemovitostí zabývají, mohou mít tento proces už natolik zažitý, že vše bude jednoduché. Nachystají potřebné dokumenty a vyběhají vše potřebné. Zjistěte si předem, zda vás to bude stát něco navíc nebo je to již v rámci služeb.