V novém roce se událo hned několik změn v legislativách v různých oborech. Změny se nevyhnou mnoha oblastem, například ročnímu hlášení o produkcu odpadů. To má dvě hlavní změny, které se dotknou mnoha firem, společností a dalších subjektů, které rok co rok řeší toto hlášení. Nový zákon o odpadech se drží zásadních a důležitých změn a pokud potřebujete radu, jste tady správně. Potřebujete bližší informace? Chcete vědět, co hlavního se mění? Připravili jsme pro vás informace, co se mění.

Změny v ročním hlášení odpadů

Jak už jsme výše předeslali, v letošním roce jsou dvě hlavní změny v podávání ročního hlášení odpadů. Jednou ze změn je ohlašovací doba. Dříve se muselo roční hlášení odpadů podávat do 15. února. Nyní je to jinak, roční hlášení za odpady 2021 je nutné podat do 28. února. Za rok 2021 je tedy potřeba podat hlášení o produkci a hlavně o nakládání s odpady nejpozději 28. února 2022. Oproti loňskému roku máte takřka dva týdny pro podání hlášení navíc.

Jedna z dalších důležitých změn je limit. Respektive limit se zvýšil. Nově je to 600 kg nebezpečných odpadů namísto původních 100 kg nebezpečných odpadů. Limit se nezměnil u ostatních odpadů, to je stále 100 tun. Nejde však 600 kg nebo 100 tun odpadu řešit za jednu provozovnu, jde o limity všech provozoven, které jsou vedené pod jedním IČ. Více provozoven tedy mají práci navíc – musí sečist veškeré odpady.

Pomoc odborníků

Nevíte si úplně rady s tím, jak s odpady nakládat nebo se ztácíte v ročním hlášení? Nic se neděje, ecoservis.eu vám pomůže. Ať už potřebujete pomoc s likvidaci odpadů, dopravou, výkupem odpadů nebo ročním hlášení. Pomohou vám se vším, co bude potřeba a roční hlášení za odpady už nemusí být noční můrou.