Ještě před pár lety zde byla doba, kdy si zákazník nemohl srovnat všechny produkty na trhu. Chtěl-li půjčku mohl pouze zvážit, jestli ta, která se mu nabízela v jeho bance, byla pro něj schůdná a výhodná. Díky internetu si nyní každý může srovnat všechny nabídky na trhu. Obvykle na jedné jediné stránce vše srovnáno pod sebou. Podmínky poskytnutí, úroková sazba, maximální výše – všechny české bankovní a nebankovní firmy pod sebou. A moderní nástroje práci usnadní filtrováním a řazením dle preferovaných kritérií. Výběr pouze nabídek, které vyplatí specifickou částku. Nebo za specifických podmínek. Nebo například i do určitého času – tzv. půjčky ještě dnes na účet.

Nejedna možnost jak na to

Na internetu se nachází mnoho stránek, které agregují nabídky společností na jednom místě, například porovnání nebankovních půjček nabízí srovnání více než 30 nebankovních firem. A pro srovnání se zde nachází i několik bank (Equa bank, Česká Spořitelna a další). Již při prvním pohledu je zde zřejmé jedna zajímavá věc – některé nebankovní nabídky jsou mnohem výhodnější (z hlediska úrokové sazby) než ty bankovní. Což jde zcela proti zažitému dogma, že banky jsou nejvýhodnější.

Vyzkoušejme si porovnat nejvýhodnější nabídku. Posuvníkem na začátku stránky si lze zvolit, o jakou částku má žadatel zájem. V rozmezí 1 000 Kč až 100 000 Kč a více. Rovněž je možno procházet všechny bez omezení zobrazení dle částky. Zvolíme-li například 30 000 Kč ihned vidíme, které nebankovní firmy nám jsou schopny půjčit peníze – zobrazilo se nám 18 nebankovních a 5 bankovních nabídek. A nejen to – jsou zde rovnou i uvedeny podmínky, za jakých bude naše žádost schválena. A nejen to! Rovněž i délka vyplacení – od podání žádosti do doby, než peníze dorazí na náš bankovní účet. Výsledky lze dále filtrovat a řadit až do chvíle, než si zákazník vybere tu nejvýhodnější. Nejvýhodnější dle podmínek, které jsou pro něj důležité.

Důsledky výhodné pro zákazníky, půjčky zdarma

Poskytovatelé půjček nikdy neměli důvod nabízet výhodnější podmínky než konkurence. Zjistit podmínky ostatních poskytovatelů bylo časově velmi náročné a mnoho zákazníků se spokojilo s tím, co mu bylo nabídnuto. S porovnáním nabídek online ovšem přišla veliká změna – podmínky všech poskytovatelů jsou viditelné vedle sebe. A konkurence se nyní předbíhá s tím, kdo nabídne výhodnější podmínky. A to má mnoho pozitivních následků pro žadatele o peníze.

Jedním z následků jsou i tzv. první půjčky zdarma. Pokud jste si ještě u dané společnosti nikdy nepůjčili, můžete tak učinit poprvé zcela zdarma. Např. půjčíte si 8000 Kč a do 30 dní vrátíte 8000 Kč. Žádný úrok. Žádné poplatky. Kolik jste si půjčili, tolik vrátíte. A společnost doufám, že po prvotním vyzkoušením jejich služeb se k nim vrátíte. A v budoucnosti budete využívat již jen je. Právě porovnání nebankovních půjček je dovedlo až k nabízení takto výhodných podmínek.

Chceme-li vidět konkrétní nabídku zdarma, podívejme se na rychlou půjčku bez zaměstnání. Poskytována je společností VIASMS ve výši 100 Kč až 6 000 Kč. A rovnou celých 6 000 Kč nabízí při prvním půjčení zdarma. Půjčíte si 6 000 Kč, vrátíte 6 000 Kč. Při opakované žádosti jsou již počítány úroky, ale jako stálý klient již máte možnost žádat až o 20 000 Kč.

Vyzkoušejte si porovnání nebankovních nabídek na internetu i vy.