Využití webových aplikací je ve firmách velice rozšířené, jelikož jde o trend moderní doby. Oproti většině programů totiž dokáží zastat stejnou práci a nevyžadují žádnou složitou instalaci do počítače. A co to vlastně webová aplikace je a jaké nabízí možnosti? To se dozvíte v tomto článku.

Co je webová aplikace?

Webová aplikace je typ softwaru zprostředkovaný pomocí internetového prohlížeče. Oproti desktopové aplikace tak není potřeba webovou aplikaci instalovat a nezabírá žádnou paměť na PC. Navíc nezáleží ani na dispozici operačního systému vašeho počítače, jelikož webové aplikace nejsou vyvíjeny pro konkrétní operační systém. Pro přístup k webové aplikaci stačí pouze připojení k internetu. Na rozdíl od webu pak nabízí pokročilejší funkce.

Webové aplikace mají řadu výhod

Využití webových aplikací má ve firmě řadu výhod, díky čemuž jsou firmami velice oceňované. Jednou z hlavních výhod, jak již bylo uvedeno, je nezávislost na operačním systému a zařízení. Výhodou jsou také široké možnosti využití a funkcionalita. Vzhledem k tomu, že webové aplikace nevyžadují instalaci na konkrétní zařízení, tak není třeba zajišťovat ani žádné aktualizace.

V případě pořízení webové aplikace na míru pak firma získává firma výhody v podobě lepšího uplatnění a přizpůsobení se potřebám konkrétní firmy.

Je vhodnější webová aplikace či web?

Nejste si jisti, jestli pro vaši firmu bude vhodnější volbou webová aplikace či web? Oba tyto nástroje mají důležitou úlohu a výběr tak záleží spíše na tom, co potřebujete pro svou firmu zajistit. V případě, že hledáte nástroj k propagaci své firmy a svých produktů, pak bude vhodnou volbou web.

Hledáte-li nástroj, který se postará o automatizaci firemních procesů, či chcete vlastnit vlastní nástroj s konkrétními funkcemi a splňující vaše požadavky a potřeby, pak je vhodnou volbou webové aplikace na zakázku. Vývoj webových aplikací na míru vám zajistí společnost Memos.