Jestliže budete chtít prodávat, budete se muset přihlásit do rozsáhlé distribuční sítě čárových kódů. Jak to udělat? Na to vám odpovíme v tomto článku.

Generátor EAN kódů je poměrně jednoduchý a levný. Jak jej ale použít? Jestliže i vy chcete začít ve vašem obchodě používat čárové kódy, pak vám v tomto článku poradíme, jak si kódy pro svoje produkty vlastně vygenerovat.

Krok 1 – poskytovatel

Než se vrhnete na samotné generovaní, musíte si najít poskytovatele, který pro vás EAN kódy vygeneruje. V Evropě existuje celá řada společností, která tuto službu zastřešuje. Pro český trh je ale jako dělaná společnost Barcodes. Zamiřte na jejich webové stránky Barcodes.cz a nechte si vygenerovat čárový kód od českých profesionálů.

Krok 2 – generování

Poskytovatele jste si vybrali, teď už jen stačí přistoupit k samotnému generování. EAN 13 generator spustíte jednoduše jedním kliknutím. Postupujte podle kroků uvedených na obrazovce a vyplňte všechny informace, které po vás generátor EAN kódů bude požadovat. Jakmile bude generování hotovo, požádá vás generátor o platební údaje. Ty také vyplňte a počkejte na provedení platby. Jakmile bude platba provedena, budete si moct svoje čárové kódy vyzvednout v elektronické podobě a začít používat na prodejně.

Krok 3 – údržba

Nezapomeňte na to, že za používání EAN kódů budete muset platit měsíční poplatek. Ten se liší na základě toho, jaký má váš obchod obrat. Připravte se ale na to, že s rostoucím obratem a větším množstvím filiálek budete platit více peněz za licence. Otázkou tedy je, jestli se vám to vůbec vyplatí. Ceny jsou ovšem nastaveny tak, aby si čárové kódy mohly dovolit i ty nejmenší obchůdky. Takže se nemusíte bát, že byste zbytečně prohazovali peníze oknem. Přinese vám to spoustu výhod. A to nejen v reálném světě, ale také v online prostoru. Jestliže se rozhodnete založit eshop, pak budete moct svůj obchod zapsat do největších katalogů a užívat si bonusové návštěvnosti v podstatě zdarma.