Letošní rok byl opět rekordní. Stát totiž rozdával na rozvoj a nákup solárních elektráren miliony korun. A to nejen podnikatelům, ale také domácnostem.

Nová zelená úsporám fotovoltaika se vrátila i v letošním roce. Kolik peněz se rozdávalo a kolik mohly získat domácnosti nebo podnikatelé? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Příspěvky na provoz

Dotace na fotovoltaické elektrárny se letos vrátila s dalším ročníkem a pořádným rancem peněz pro zájemce o nákup solárních elektráren. Částky, které měly být na dotacích rozdány, přitom byly vyšší než v loňském roce. A během něho se na dotace na fotovoltaiku rozdala rekordní částka. A to i přesto, že velkou část roku museli lidé zůstat schovaní doma a skrytí pod rouškami.

Letos byl tento rekord opět prolomen. Dotace na solární energii přitom mohli získat nejen domácnosti, ale také podnikatelé. Pojďme se tedy podívat, jak velké částky vlastně stát rozdával. Získat jste mohli až 50 tisíc pouze na ohřev a přípravu teplé vody. O 15 tisíc méně pak stát rozdával dotaci na fotovoltaické systémy pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem.

Zajímavé dotace

Mnohem zajímavější částky se ale daly získat u solárních elektráren. Solární elektrárna s výkonem větším než 1 700 kWh mohla svému zájemci vynést dotaci ve výši 100 tisíc korun. O padesát procent vyšší dotaci získaly elektrárny s výkonem vyšším než 3 000 kWh za rok. Pořizovací cena těchto elektráren je sice vysoká, ale takto velká dotace už finanční zátěž pomohla výrazně snížit.

A jestli byste chtěli i vy obohatit vaši domácnost o energii ze slunce, není nic lehčího než kontaktovat společnost Trienergo.cz. Tam totiž zjistíte více informací o tom, jaké fotovoltaické systémy jsou šité na míru přímo vašim domům. Jakmile si domluvíte schůzku a domluvíte se na dalším postupu, bude možné následně požádat o dotaci. Vy ale nic vyřizovat nebudete. Všechno obíhání za vás totiž zajistí pracovník ze společnosti Trienergo.