Říká se, že by lidé neměli soudit knihu podle obalu, a přesně to je případ i oplocení. Když se totiž řekne betonové ploty, spousta lidí je skeptická vůči vzhledu oplocení. Předpokládají totiž, že betonový plot bude příliš mohutný a nevzhledný a že „utopí“ celý dům. Z toho je evidentně vidět, že takoví lidé betonový plot na vlastní oči pravděpodobně nikdy neviděli. Samozřejmě to tak může dopadnout, když si k bungalovu necháte postavit dvoumetrový plot. Ovšem v běžné rozumné výšce betonový plot krásně váš dům doplní.

Betonový plot má samé výhody

Jeho obrovskou výhodou je, že si sami nakonfigurujete plot přesně podle vašich přání. Variabilní je nejen výška a tvar zakončení plotu, vybrat si můžete také barvu a dekor. Můžete mít plot rovný, zaoblený, s ozdobnou mřížkou, nebo také doplněný dřevěnými ozdobnými latěmi ve zvolené barvě, které dodávají betonovému plotu šmrnc. Dále si zvolte dekor, k dispozici jich je celá řada, je zcela na vás, zda vás zaujme štípaný kámen, skládaný kámen nebo třeba cihličky.

Potom je třeba vybrat plotové sloupky, které se ke zvolenému dekoru plotu budou nejlépe hodit. Nakonec je na řadě barva. Chcete-li mít plot živější, můžete barvy různě kombinovat nebo si zvolte takovou, která přesně ladí s vaším domem a skvěle jej doplní. Výsledný plot bude okrasný a navíc praktický. Rozmyslete si, zda chcete betonový plot dekorovaný jednostranně, nebo oboustranný, který má designový vzhled z obou stran. Propracovaný design betonového plotu si tak můžete vychutnat při pohledu ze zahrady i z ulice.

No a jak to je s praktickými vlastnostmi plotu? Betonové ploty se vyznačují velkou odolností a pevností díky vysoce kvalitnímu betonu stálého složení a ocelovým armaturám, ze kterých jsou betonové ploty konstruovány. Zajišťují tak skvělou funkčnost a velmi dlouhou životnost. Rozhodněte se i vy pro praktický a zároveň estetický plot z betonu.