Pokud vybíráte novou podlahu, je potřeba si uvědomit, zda ji budete instalovat do nové zástavby či do prostor, které procházejí rekonstrukcí. Jestli je v tom rozdíl? Samozřejmě a dost podstatný. Pokud se jedná o novou zástavbu, neomezuje vás nijak tloušťka podlahové krytiny. Je s ní totiž počítáno v novém projektu. Pokud se jedná o rekonstrukci bydlení stávajícího, pak i několik málo milimetrů může hrát velkou roli.

Na co se zaměřit při výběru materiálu pro podlahu?

V prvé řadě je to volba vhodného druhu materiálu. S ním souvisejí i jeho vlastnosti. Každý má totiž své výhody, ale i negativa. Široký výběr nabízí různých druhů nabízí ALPOD podlahy. Na webu společnosti naleznete podlahy dřevěné, laminátové nebo vinylové. Vybrat si však můžete i z dalších materiálů. Samozřejmostí jsou podlahy vyráběné na zakázku.

Podlahy ze dřeva zahřejí a interiéru dodají příjemný vzhled. Je potřeba se o ně dobře starat a také cena je trochu vyšší.

Podlahy z laminátu odolávají zátěži, jsou cenově přijatelné, ale náchylné na vlhko. Vinylové podlahy nabízejí měkčí nášlap.

Kromě materiálu má na vzhled interiéru vliv také dekor podlahové krytiny. Jak tedy vybrat takový, který vzhled interiéru pozvedne?

Jedním z důležitých hledisek je velikost plochy, na kterou se bude podlaha pokládat. Pokud se jedná o místnosti menších rozměrů, jsou vhodnější dekory světlejšího rázu, který místnost opticky zvětší. Pokud plánujete podlahu do místnosti větší, můžete si dovolit sáhnout do nabídky dekorů tmavších. Také byste měli brát ohled na barvy nábytku a bytových doplňků, i s těmi by barva podlahy měla ladit.

Jestliže navštívíte web floor-experts.cz, můžete si zde vybrat nejen vhodný materiál, ale i barevné ladění.