Existuje vůbec něco jako bezpečná investice. Ano, existuje. A v tomto článku se podíváme na to, jak takovou investici najít.

Bezpečné investice znamenají žádné nebo minimální kolísání. Abyste je tedy dokázali nalézt, budete potřebovat umět, jak zhodnotit peníze. Ale nemějte strach. V následujících řádcích vám ukážeme, do čeho vaše peníze můžete vložit.

Kam investovat, pokud je vaše priorita bezpečí?

Pro bezpečné investování jsou nejlepší investice především penzijní pojištění, spořící účet, termínované vklady, investice do fondů nebo stavební spoření. Jediná z možností, která nabízí zajímavější zhodnocení, je investování do fondů. V dalších případech není zhodnocení příliš vysoké. Pokud budete mít štěstí, zaplatí vám tyto způsoby alespoň inflaci.

Pokud peníze budete potřebovat na určitou investiční příležitost, uložte si finance na spořící účet. Mějte ale na paměti, že většina spořících účtů má jasný limit, během kterého nemůžete peníze z účtu vytáhnout. Pokud se do této doby trefíte, pak budete zbytečně platit penále. V některých případech je tedy lepší nechat peníze ležet na účtu, protože odtud je můžete kdykoliv vytáhnout a investovat.

Další možnosti

Termínovaný vklad slouží pro peníze, které budete potřebovat až za delší dobu (např.: za 3 roky). Kolísáním předejdete tehdy, když si uložíte státní podporu na penzijní připojištění nebo do doplňkového penzijního spoření konzervativního fondu. Finance můžete uložit také na dobu 6ti na stavební spoření.

Pro nejlepší investiční příležitosti ale vyhledejte společnost Premiot Group. Tato investiční skupina totiž nabízí dva způsoby investování – investování do dluhopisů a investice do fondů. V obou případech se dostanete na velice zajímavá zhodnocení.