Poloostrov Istrie patří mezi nejvíce navštěvované chorvatské oblasti. Pokud tedy milujete turistický ruch, rozhodně byste měli toto místo navštívit.

Známá istrijská letoviska

Mezi známá střediska cestovního ruchu patří Umag, Poreč. Novigrad, Pula nebo třeba Rovinj. Objevíte zde různé možnosti ubytování chorvatsko, ať už hledáte místo v kempu, hotelu, apartmánu nebo v soukromí.

Celá oblast se rozkládá mezi známými přístavy Rijeka a Terst a vy tak můžete využít nejen známá letoviska, ale i další oblasti. Oblíbené jsou rybářské osady Rabac nebo Medulin či starobylé město Pula. Rájem kempařů je malebné letovisko Poreč, kde se nacházejí proslulé kempy. Oblibu si získává také istrijský venkov a to díky agroturistice, která si nachází stále více příznivců. Ubytovat se zde můžete v některé ze zemědělských usedlostí a pochutnáte si i na místních specialitách. Vzhledem k tomu, že počasí v chorvatsku je příznivé ještě i po hlavní turistické sezóně, můžete se do této přímořské země vydat i po prázdninách.

Široký výběr aktivit

Ne každý se chce během dovolené jenom povalovat na pláži. Místní pobřeží nabízí široké množství různých sportovních aktivit a to jak vodních, tak i suchozemských.

Mezi oblíbené a vyhledávané patří samozřejmě potápění nebo plachtění, dále pak vodní lyže, rybolov, jachting nebo windsurfing. Využít můžete nabídku i vodních škol, které zaměstnávají zkušené instruktory.

Ze suchozemských aktivit pak naleznete v nabídce plážové sporty, házenou, stolní tenis, golf, bowling či minigolf nebo squash. Vyzkoušet si můžete také paragliding, bungee-jumping.

K odpočinku zvou pláže různého charakteru – písčité, oblázkové nebo s betonovými platy. Většina z nich má pozvolný vstup do moře, takže je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ubytování si můžete objednat na webu ubytovanivchorvatsku.cz a pak už se můžete těšit jen na odpočinek a relaxaci.