Dovolená je věcí, kterou vybíráte dlouho dopředu. Promyslíte si, zda jí budete trávit u moře nebo ve své domovině. Zvolíte-li moře, pak řešíte, v jakou dobu budete mít nejstabilnější počasí, kdy tam bude nejvíc nebo naopak nejméně turistů a mnoho a mnoho dalšího. Co se moře týče, pak řešíte, zda pojedete autem nebo autobusem či si zakoupíte zájezd od cestovní kanceláře. Pokud volíte poslední možnost, poradíme pár triků, jak ušetřit a dobře vybrat!

Zájezdy last minute

Neboli také zájezdy koupené na poslední chvíli. Tyto zájezdy bývají nejčastěji letecké, kdy se společnosti snaží zaplnit nevyužitá místa a to i za sníženou cenu. Většinou jde o zájezd s termínem odjezdu do sedmi dní a nabídka nemusí být taková, jakou chcete, ale pokud je vám jedno, jaká destinace to bude, jsou tyto zájezdy ideální.

Zájezdy first minute

Tedy ty, které koupíte s půlročním nebo klidně i ročním předstihem. Vybíráte z široké nabídky a škály, volíte si podle vlastního uvážení termín, destinaci, můžete si vybírat hotely, typy ubytování a mnoho a mnoho dalšího. Navíc při first minute nákupu můžete získávat slevy.