Dostali jste se občas do situace, kdy jste museli počítat před výplatou každou korunu? Přemýšlíte, co uvařit tak, aby to bylo ze zásob, které máte, do kina nemůžete, protože to je zbytečný luxus, kterého se před výplatou nedostává. Někdy to chce jen lepší organizaci, neřešit zbytečnosti a myslet dopředu, aby to finančně vyšlo! Jak na to?

Vyzkoušejte hromádky

Udělejte si tři hromádky. 50, 30 a 20. To jsou procenta, jednotlivých hromádek. Svou oblibu našel v Americe, kde jej proslavila senátorka. Svůj čistý měsíční příjem si rozdělte do těchto tří skupin. Padesát procent rovná se základní výdaje, které máte. Dvacet procent, to jsou investice, které můžete děla a tedy myslet na co, co bude v budoucnu a třicet procent je pro osobní spotřebu a využití.

Jsou tací, kteří systém vyzkoušeli, ale jednoduše jim nevyhovoval a pak jsou zde tací, pro které je tato metoda úžasnou a jedinečnou. Ne každému musí vyhovovat, ale zamyslíte-li se, pak to svůj důvod má. Ač se vám to nezdá, půlku vaší výplaty spolknou energie, nájem, voda, jídlo, jízdenky, benzín, pojištění a všechny podobné poplatky, které musíte měsíčně platit.