Čas je možná jedinou veličinou, která je pro každého stejná. Den má čtyřiadvacet hodin pro chudáka i boháče, minuta má šedesát vteřin pro pracujícího i lelkujícího. Ač se zdá, že někdy čas běží rychle a někdy naopak pomalu, je to pořád stejné. Během času, který máme na této zemi, jsme předurčeni ke spoustě věcem. Někdo žije klasický život a přivede na svět spoustu potomků, jiní se zaslouží o velké objevy. Jak využívat čas efektivně?

Omezte sociální sítě

Během dne pracujete, ale každou chvíli vám uteče pohled k mobilu? Nepsal někdo? Nelajkoval fotku? Nebo nepřidal komentář? Takovéto sledování vás denně může obrat až o tři hodiny, což je hodně. Vyzkoušejte aplikace, které hlídají čas na sociálních sítích. Uvidíte, kolik času promrháte.

Vypněte zvuk

Neustále vás ruší cinkání nově příchozích zpráv? Vadí vám, upozornění na sociálních sítích a rozptyluje vás to? Pak dejte mobil do jiné místnosti nebo mu vypněte zvuk. Efektivita práce se zvýší a vy nebudete neustále odbíhat k tomu, co se na sociálních sítích stalo za těch pár minut nového.