Každý z nás má nějaké peníze, někdo má miliony korun a někdo je rád, když se mu podaří ušetřit několik tisíc korun. V každém případě je vhodné přemýšlet o tom, jak mít peněz ještě více. Tím nemyslíme hledat si další brigádu, ale naučit se investovat. Peníze nemusíte vydělávat jen tím, když jste v práci, ale i tehdy, když spíte.

Mnoho bank se snaží vnutit iluzi, že když máte peníze na jejich účtu, tak se vám peníze zhodnocují, ale pravda je taková, že vlivem inflace se vám jejich hodnota pouze snižuje. V žádném případě se tedy nevyplatí střádat si peníze na účtu nebo pod slamníkem. Přemýšlíte, jak investovat peníze, aby se vám zhodnocovaly nebo alespoň neztrácely na hodnotě?

Investice menších částek

Když má někdo miliony korun, snadněji se o investování uvažuje, většina lidí má však nižší částky, ale i ty lze využít k investování. Nejprve je vhodné se seznámit se všemi druhy investic a vybrat si nejlépe takovou, která vám bude nejvíce sympatická. Vždy se lépe investuje do komodity, ke které máte nějaký vztah. Někteří lidé investují do zlata, hodnota zlata se zvyšuje jen velmi pomalu a nejde tedy o investici, jako spíše o uložení hodnoty peněz, aby se nesnižovala vlivem inflace. Vhodné je začít se seznamovat s trhem a zkoumat různé investice, někoho osloví akcie, někoho binární obce, Forex a další.

Buďte rozumní a inspirujte se radami zkušených investorů, například Warren Buffeett prohlásil: „Nikdy nezkoušejte hloubku řeky oběma nohama najednou.“ Neinvestujte tedy vše, ale jen část peněz a mějte portfolio pestré. Oblíbenou investicí jsou kryptoměny, jde o rizikovou investici, protože mnoho druhů kryptoměn není úspěšných, jiné zase ano. Například Bitcoin si získal obrovskou popularitu a udělal z mnoha lidí boháče. Některé portály nabízí, jak získat Bitcoin zdarma oplátkou za určité protislužby, jde však jen o malou část Bitcoinu a jednodušší formou je Bitcoin si pořídit. Zkušený investor se neustále vzdělává a sleduje trh. To by měl být i váš první krok, sledovat trh, vzdělávat se a až budete mít přehled nad možnými investicemi, tak začít postupně investovat. Možná, že nebudete hned úspěšní, ale chybami se člověk učí nejlépe.