Bezpečnost práce v pracovní provozu je na prvním místě a pamatuje na ni i zákon. Přesto se občas může stát, že zaměstnanec utrpí pracovní úraz. Každý zaměstnavatel je, ze zákona, povinen mít sjednané pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu, která byla zaměstnanci způsobena v důsledku pracovního úrazu či nemoci z povolání. Díky tomu má finanční prostředky na plnou náhradu.

Postup při pracovním úrazu

Pokud se jedná o pracovní úrazy odškodnění, je zaměstnance jakýkoli úraz, jež se stal během pracovní doby, ihned oznámit, v případě potřeby si zajistit důkazy a svědky. Velkou roli hrají fotografie a očití svědkové, jež okolnosti zranění mohou potvrdit. Díky tomu se můžete předejít případným pochybnostem či sporům, které by mohly vést k pochybnostem o spojitosti úrazu s plněním pracovních povinností.

Vždy bystě měli trvat na vyhotovená záznamu o úrazu. Ten po vás bude také požadovat pojišťovna v případě pojistného plnění.

Náš tip: Chcete-li přecházet pracovním úrazům, dbejte na to, aby vaši zaměstnanci nosili odpovídající pracovní a ochranné oblečení a pracovní obuv. Zdravotní oblečení a zdravotnickou obuv seženete nejlevněji na webu: infinitemedstyle.cz

Na koho se obrátit o pomoc?

Nevíte-li si rady, co všechno je potřeba předložit, nebo máte pochybnosti o vyjádření zaměstnavatele či lékaře, můžete se obrátit na 1zdravotni.cz, které vám poskytne profesionální rady i pomoc při žádosti i případném vymáhání bolestného. Kromě plnění v základní míře můžete mít také další nároky, které vám však pojišťovna zaměstnavatele nemusí sdělit. Tyto informace vám poskytnou zaměstnanci 1zdravotni. Díky její pomoci dostanete odškodnění v nejvyšší možné výši. V případě potřeby zajistí prvotřídní služby specializovaných advokátů, znalců či dalších odborníků, kteří budou potřeba. Další výhodou je bezplatná konzultace a posouzení případu. V případě, že k odškodnění nedojde, nebudete muset společnosti platit žádné poplatky.