Koupelna zpravidla neoplývá prostorem jako obývací pokoj, přesto je jednou z nejdůležitějších místností ve bytě.  Pokud ji hodláte rekonstruovat, je třeba postupovat s rozmyslem a dodržet několik důležitých kroků. Pomohou vám zkušení profesionálové na rekonstrukce koupelny. V tomto článku se budeme věnovat čtyřem fázím, jež je nutno dodržet při výměně staré koupelny za novou.

Plánování

Prvním krokem při rekonstrukci bytu, potažmo koupelny, je plánování. Promyslete, co všechno chcete změnit a jakým způsobem. Je třeba zvážit, zda chcete změnit pouze vzhled koupelny, nebo zda zlepšíte i její funkčnost. Rozhodněte se, zda změníte umístění umyvadla, vany či ji vyměníte za sprchový kout nebo zda se budete držet původního rozvržení.

Dále si určete rozpočet, který chcete na rekonstrukci koupelny vynaložit. Důležité je, aby byl realistický a zahrnoval náklady na materiály i práci.

Výběr materiálů

Druhým krokem při rekonstrukci koupelny je výběr materiálu. Koupelna musí být odolná vůči vlhkosti, pročež je důležité vybrat kvalitní a vhodné obložení stěn. V současnosti je na trhu přehršel druhů dlažeb, obkladů, sanitárního zařízení a dalších doplňků. Moderní vzhled dodá koupelně i betonová epoxidová stěrka. Vyčleňte si dostatek času a pevné nervy při hledání vhodných materiálů, které by měly být přizpůsobeny vašemu rozpočtu, jež budou zároveň splňovat požadavky na vzhled a funkčnost.

Demontáž a instalace

Třetím krokem je demontáž staré koupelny a instalace nové. Pokud nejste zkušení řemeslníci, přenechte tuto práci profesionálům.

Tip pro úsporu: Zvažte, zda ponecháte staré obklady, aniž byste je odstraňovali, a naopak na ně nechali nalepit nové obklady. Ušetříte tím spoustu peněz.

Úprava detailů

Posledním krokem při rekonstrukci koupelny je úprava detailů. To zahrnuje například instalaci nového osvětlení, zrcadel, držáků na ručníky a dalších drobností. Tyto detaily dodají vaší koupelně nový lesk natolik, že se vám z ní nebude chtít ani odcházet…