Čas je možná jedinou veličinou, která je pro každého stejná. Den má čtyřiadvacet hodin pro chudáka i boháče, minuta má šedesát vteřin pro pracujícího i lelkujícího. Ač se zdá, že někdy čas běží rychle a někdy naopak pomalu, je to pořád stejné. Během času, který máme na této zemi, jsme předurčeni ke spoustě věcem. Někdo žije klasický život a přivede na svět spoustu potomků, jiní se zaslouží o velké objevy. Jak využívat čas efektivně?

Plánujte své dny

Jeden den víte, že toho musíte stihnout opravdu mnoho, takže musíte opravdu máknout, jindy zase máte den jednodušší a pohodovější? Plánujte věci dopředu. Veďte si seznamy schůzek, úkolů, nezapomeňte na oběd. Jedině tak se udržíte ve střehu a nebudete na konci dne panikařit, že nestíháte.

Využívejte efektivně čas

Jedete do práce vlakem nebo autobusem? Strávíte zde půlhodiny cesty tam a zpět koukáním z okna? To je hodina denně, pět hodin týdně, dvacet hodin za měsíc, tedy takřka jeden den v měsíci prokoukáte z okna. Čtěte si maily, odpovídejte na ně, čtěte si knihy, učte se slovíčka, poslouchejte podcasty nebo si právě zde sestavte svůj denní rozvrh.