Čas je možná jedinou veličinou, která je pro každého stejná. Den má čtyřiadvacet hodin pro chudáka i boháče, minuta má šedesát vteřin pro pracujícího i lelkujícího. Ač se zdá, že někdy čas běží rychle a někdy naopak pomalu, je to pořád stejné. Během času, který máme na této zemi, jsme předurčeni ke spoustě věcem. Někdo žije klasický život a přivede na svět spoustu potomků, jiní se zaslouží o velké objevy. Jak využívat čas efektivně?

Rozdělte si den

Víte, že po ránu jste nejefektivnější? Pak si na tuto dobu naplánujte důležité úkoly, zpracovávání prezentací, počítání výplat podřízeným nebo psaní důležitých dokumentů. Po obědě je na vás znát únava? Řešte méně závažné problémy a situace. Ve škole také důležité a těžké předměty přesouvají na dopolední vyučování.

Ukliďte pracovní prostor

Nepořádek okolo nás má vliv na pracovní energii. Navíc, když neustále něco hledáte, sledujete a přemýšlíte, kde co budete mít, ztrácíte drahocenný čas. Využijte svůj potenciál někde jinde, kde to bude efektivnější a lepší. Chaos pracovnímu nasazení neprospívá.