Majetkové pojištění je jedním z nejvyužívanějších druhu pojištění. Je asi samozřejmostí, že každý má pojištěnou svou nemovitost, ať už se jedná o dům nebo o byt. V posledních letech se ale stále více lidí zaměřuje například také na pojištění domácnosti, kde jde zejména o drahé vybavení a cennosti. Velkou výhodou oproti dobám minulým je skutečnost, že dnes si můžete pojištění velmi pohodlně sjednat přes internet. To vše do značné míry usnadňuje.

Jednotlivé možnosti majetkového pojištění

Abyste měli klidný spánek, je na majetkové pojištění potřeba pamatovat. Nebudete se tak už bát nenadálých situací, které jednoduše nelze ovlivnit. Neovlivníte přírodní živel, neovlivníte ani nezvanou návštěvu v podobě zloděje.

Nelze se zároveň spoléhat na to, že se vám všechny takové situace vyhnou, protože by vás to mohlo přijít velmi draho. Právě od toho je tady pojištění majetku, které pokrývá celou řadu oblastí. Mezi ně můžeme zařadit typicky:

  • Nemovitosti a domácnosti
  • Obytné a kancelářské budovy

Ve všech těchto případech hovoříme o různých variantách majetkového pojištění. Pro většinu lidí je nejzásadnější a nezbytné minimum právě první zmiňovaný bod, tedy pojištění rodinných domů nebo bytů v osobním vlastnictví. Můžete se samozřejmě ale rozhodnout pojistit si třeba také vaši kancelář nebo to může být i ordinace, kde je zřejmé, že máte drahé vybavení.

Pojistit toho lze opravdu mnoho

Pojistit se například dají ale také bazény a vířivé vany, vedlejší budovy na jiném pozemku, například garáže, můžete si pojistit dokonce nemovitost ve stavbě. Zajímavý produkt v tomto ohledu nabízí ERGO pojišťovna. Jedná se o Bezpečný domov PLUS, kde na vás čeká řada výhod již v základním pojištění. Využít můžete například také pojištění odcizení stavebních součástí, můžete si pojistit elektroniku bez limitu a mnoho dalšího.