Ve starověké civilizaci se kameny používaly jako způsob spojení se zemí a přírodou. Dnes je lidé sbírají, nejen pro jejich krásu, ale také na základě magických vlastností.

Mezi oblíbené krystaly na posílení mužské energie jsou: malachit, tygří oko a černý turmalín. Dále pak třeba i šungit a pyrit. Zvažte výběr těchto kamenů, pokud chcete kolem sebe nastolit ochranu, sílu, bohatství, rovnováhu a pohodu.

Nejlepší krystaly pro mužskou energii

Malachit

Malachit je kamenem lásky, do jisté míry i transformace a rovnováhy. Pro ty, jenž touží získat zpět svou partnerku nebo najít novou, malachit pomáhá se lásce tzv. otevřít.

Malachit se spojuje se srdcem, ale má velmi moudrou a mužskou energii. Díky ní rozpoznáte vzorce chování, které vám nefungují.

Jak jej používat: Držte malachitový krystal nad srdeční čakrou, aby se vaše srdce otevřelo lásce a transformaci.

Tygří oko

Potřebujete dodat odvahu a kuráž? Pak sáhněte po krystalu jménem tygří oko. Mimo jiné přináší údajně také prosperitu a sílu.

Tento kámen doslova vybízí k tomu, abyste se podívali do očí tygra a postavili se svému strachu čelem. Jakmile své obavy přiznáte a porozumíte jim, můžete je překonat. Ať už je to strach ze změny nebo jiného neznáma – tygří oko vám dá potřebnou energii, abyste se nad tím vším povznesli.

Jak jej používat: Uchopte krystal tygřího oka do své dominantní ruky a postavte se nohama pevně na zem. Zatímco stojíte v této mocenské póze a držíte svůj krystal, vyslovte nahlas: „Jsem odvážný.“

Černý turmalín

Černý turmalín slouží pro očistu, ochranu a rozptýlení negativní energie. Je jako váš osobní energický strážce. Absorbuje kolem vás negativní energii a chrání před tou nechtěnou.

Jak jej používat: Pro ochranu na cestách, umístěte černý turmalínový krystal do kapsy. Chcete-li současně chránit i svůj domov, pak jej dejte na místo u předních dveří. K ochraně energie v samotném domě zase do rohů zvolené místnosti. Zajímají vás tyto nebo i jiné krystaly? Navštivte https://www.magieprirody.cz/