Vaginální infekce vzniká v důsledku nerovnováhy vnitřního prostředí nebo přemnožení bakterií, kvasinek či virů. K němu může dojít z různých příčin – antibiotická léčba, změna stravy, stres nebo některé virózy. Vaginální infekce jsou různého druhu a mohou způsobit, kromě jiného, zánět pochvy. Ten se projevuje nepříjemným svěděním a pálením v oblasti intimních partií, to doprovází výtok různé barvy a konzistence, který může nepříjemně zapáchat. Přirozenou vaginální imunitní obranyschopnost vůči infekcím pomáhají podpořit vaginální čípky.

Kvasinková infekce

Tato infekce se objevuje jako následek přemnožení kvasinek rodu Candida Albicans. Ty se množí při změně pH pochvy. Příhodné podmínky pro jejich množení poskytují cukry v těle, kterými se kvasinky živí. Také teplo a vlhko hraje svoji významnou úlohu. Mezi časté projevy patří svědění a pálení v oblasti intimních partií a výtok bílé a hrudkovité konzistence. Důležitá je správná intimní hygiena. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®.

Virová infekce

Původcem tohoto druhu zdravotních komplikací bývá velmi často Herpes vir. Mezi projevy patří svědění a pálení a později se objevují puchýřky, obdobně jako u infekce na rtu. Je potřeba navštívit lékaře, který předepíše vhodnou léčbu.

Další příčinou může být prvok Trichomonas vaginalis. Tady patří mezi příznaky hustý pěnivý a zapáchající výtok. Tato zdravotní obtíž je sexuálně přenosná, je tedy potřeba, aby léčbu podstoupil i partner.

Bakteriální infekce

Mezi projevy tohoto druhu infekce patří výtok žlutozelené barvy a nepříjemného zápachu, často po rybách. Kromě klasické léčby pomáhají jako prevence i pomoc při akutních obtížích produkty značky GYNELLA®, konkrétně se jedná o řadu Silver, která obsahuje speciální stříbrný filtr bojující proti kvasinkám a bakteriím.