Pokud patříte mezi zaměstnavatele, který má více než 25 zaměstnanců, jistě víte, co náhradní plnění obnáší. Vaší zákonnou povinností je zaměstnávat OZP (osoby zdravotně postižené). Podle zákona by jich mělo být minimálně 4 % z celkového počtu vašich zaměstnanců.

Zákon myslí i na takové situace, kdy zaměstnat OZP nechcete nebo je nemůžete využít. Takový případ lze řešit formou náhradního plnění, přispěním určité finanční částky do státního rozpočtu nebo odebíráním výrobků či používání služeb od OZP. Všechny možnosti můžete různě kombinovat.

Náhradní plnění pomáhá OZP k uplatnění na trhu práce

Není žádným tajemstvím, že OZP mají těžší pozici na trhu práce. Ačkoli jsou schopní určité práce vykonávat, práci se jim často nedaří najít. Náhradní plnění je způsob, jak pomoci OZP najít práci a dlouhodobé pracovní uplatnění. Díky náhradnímu plnění zaměstnavatelé vytvářejí pracovní místa určená právě pro OZP.

Pokud si nevíte rady s možnostmi náhradního plnění, mrkněte na web szzp.cz, kde můžete využít profesionálního poradenství v oblasti náhradní plnění v Praze.

Co vše můžete získat?

SZZP se zabývá náhradním plněním na profesionální úrovni. Součástí skupiny je již mnoho zaměstnavatelů, kteří využívají hned několik služeb.

  • Profesionální poradenství – Semináře vedené odborníky, konající se na Praze 10, pomohou porozumět nové legislativě ohledně náhradní plnění a zaměstnávání OZP.
  • Náhradní plnění – Členové SZZP mají více 50 % zaměstnanců OZP v mnoha různých oborech. Pokud se rozhodnete odebírat výrobky či využívat služby v režimu náhradního plnění, můžete si vybrat ze široké škály produktů a služeb.
  • Volná pracovní místa – Neustále aktualizovaná nabídka volných pracovních míst pro OZP, pomáhá lidem najít rychle práci, ve které se seberealizují.