Pokud se v zaměstnání nepřevlékáte do předepsaného pracovního oblečení, které je součástí bezpečnosti práce na pracovišti, možná také každý den přemýšlíte nad tím, co si obléknout. Jestliže nemáte stanovený dress code, pak je na vás, co si zvolíte. Jste-li v oblečení celý den, mělo by být pohodlné. Pokud však vaše práce Liberec vyžaduje pracovní dress code, máte o nich přehled?

Business formal

Tento styl oblékání je asi na nejvyšší profesionální úrovni a nejvíce náročný.

Pro ženy to znamená dobře padnoucí kostým. Může být kalhotový nebo sukňový. Barevné ladění je konzervativní – z barev to jsou černá, hnědá nebo tmavě modrá. Doplňuje jej bílá halenka s límečkem a knoflíky. Pokud se jedná o kostým se sukní, tak ta by neměla být kratší, než dva prsty nad kolena a vždy ji doplňují silonky. Co se obuvi týká, tak jsou to boty uzavřené, na podpatku, opět v neutrálních barvách.

Muži nosí oblek šitý na míru, maximálně se třemi knoflíky. Barva obleku je opět neutrální, tmavá. Oblek doplní bílá košile s límečkem a knoflíky a kravata ve střídmé barvě i stylu. Obuv je uzavřená, vhodnou volbou jsou oxfordy, opět v neutrálních tónech. Manžetové knoflíky a hodinky jako doplňky jsou velmi kvalitní.

Business casual

Pokud vaše práce Plzeň vyžaduje sice profesionální styl oblečení, ale může zahrnovat vaši osobnost, tak je pro právě Business casual. Jednotlivého jeho části nejsou dány tak striktně.

Ženy si mohou dovolit obléknout sukni nebo kalhoty a nemusí to být zrovna kostým, v jakémkoli barevném ladění. Košile nebo halenka nemusí mít límeček. Nejsou vhodné příliš hluboké výstřihy a barvy volte raději tlumenější. Co se obuvi týká, pak by měla být společenského charakteru, s podpatkem, ale i bez něj. Měla by mít uzavřenou špičku.

Muži mohou obléknout košili s límečkem v jakékoli barvě a společenské kalhoty, raději střídmější. Kravata by měla být konzervativní. Co se obuvi týká, ideální jsou opět oxfordky, dále mokasíny nebo elegantní modely ve střídmých barvách.